Yaşar Vinç San. bir aile şirketidir. Şirketi tanıtmaya başlarken kurucusu olan Yaşar Erol’un hayatından (özelliklede iş hayatındaki gelişmelerden ) başlamamız daha doğru olacaktır.

Kurucumuz olan Yaşar EROL - 1936 Yılı Akyazı / Sakarya’da doğdu. - 1948 Yılında ilköğrenimini tamamladıktan sonra babasının yanında aşçı yamağı olarak iş hayatına başladı  ve  iki yıl babası ile  birlikte çalıştı. -1950 Yılından 1954 yılına kadar buğday ayırma makinası  kiralayıp Sakarya bölgesinde rençberlik yapanların buğdaylarını buğday karşılığında kırma işlemini yaparak iş hayatına devam etti ve yeni bir iş tecrübesi daha edindi. -1954 – 1956 Yılları arası ise traktör ile bölgede kum çakıl nakliye işleri yaparak yeni bir iş kolunda tecrübe kazandı. -1956–1958 Yılları arasında askerlik hizmetini tamamladı . -1958-1960 Yılları arasında motorcu ustasının yanında çalıştı. -1960 1964  Yıllar arasında at arabası ile çevre ilçe ve beldelerde  hurda demir ve bakır alım satımı yaptı . Bu ve motorcuda edindiği tecrübesini kullanarak -1964 - 1971 Yılları arasında Sakarya Akyazı ilçesinde  yüz metre karelik ikinci el  oto yedek parçası üzerine bir işyeri açtı ve yeni bir iş tecrübesini daha hayatına kattı . -1972 – 1978 Yılları arasında kamyon alıp nakliye işleri yaptı . - 01-01-1979 Yılında halen işyerimizin de merkezi  olan Adapazarı (Sakarya’nın merkez ilçesi )  oto sanayi sitesindeki yerde Yaşar Vinç Sanayinin ilk temellerini attı. Bölgede dalında hatırı sayılır ikinci el oto yedek parçacılığı  ile  iş hayatına devam etti .  -1980 Yılından itibaren çocuklarından iş hayatına başlayacak duruma gelenleri de yanına alarak daha da güçlendi ve aile işletmesi olarak atılımlar yapmaya başladı . -1982 Yılı itibarı ile ilk kurtarıcı kamyonunu alarak vinç ve kurtarma hizmetleri sektörüne giriş yaptı 1993 yılına kadar ikinci el oto yedek parçacılığını vinç ve kurtarma hizmetleri ile birlikte yürüttü -1982 Yılında temeli atılarak büyümeye başlayan ve 1993 yılından sonra aile işletmesinin ana işi olan vinç ve kurtarma hizmetleri gelişimini sürdürdü  araç portföyünün artışı ile beraber  aile bireylerinin tecrübesi ve çalıştırdıkları ekiplerinin kalitesinin yükselmesi Sakarya bölgesinde lider kuruluş olma yolunda ilerleme sağladı . -1993 Yılı itibari ile şirketleşme adımları atıldı, Kurumsal şirket yapısı içinde çalışılmaya devam edildi . - 1996 Yılından sonra aile bireylerinin işin yürütülmesinde ki tecrübesine duyduğu güvenle Yaşar Erol fiili olarak işin yürütülmesini çocuklarına bıraktı elli yıla yaklaşan iş ve piyasa tecrübesini çocuklarından ve kurduğu şirketten mahrum bırakmadan  şirketin onursal başkanı olarak halen emeklilik günlerini  huzur içinde  yaşamaya  devam etmekte ...  - 2006 Yılında şirketimizin ana ihtiyaç kalemlerinden ve  iş iştigalimizin bir dalı olan hidrolik ile çalışan vinç ve kurtarıcı ekipmanları tamir, bakım, onarım ve imalat birimimizi kurarak hayata geçirildi . Hem şirketimizin ihtiyaçlarını birinci elden karşılanması  hemde Sakarya piyasasında eksikliği hissedilen bu konuda imalat ve hizmet üretimine başlandı.

Kurumsallaşmanın ve piyasada edinilen iş tecrübelerinin kullanılması ile araç (vinç forklift ) portföyünün sayısal ve çeşitlilik olarak artırılması çalışan tecrübeli kadromuzun zenginliği şirketimizi Sakarya bölgesinde lider şirket olmasını sağladığını bilerek - Araç portfoyümüzdeki sayı kalite ve çeşitliliğin artması - İmalat ve bakım bölümümüzde yaptıklarımızın müşteri memnuniyetinin sağlaması - Vinç ve kurtarma/taşıma işlerinde müşteri memnuniyetinin sağlanması -İşin yapılmasında kalitenin sürekli ve yüksek olması -İşin zamanında ve tam yapılması -İş güvenliği ve çevre konularında özenli olunması -İş ve insan ilişkilerinde samimi / ciddi olunması -İşin gerektirdiği hizmet içi eğitimlerinin uygulanması -İşin dürüst ve düzgün yapılması Konularındaki özenli çalışmalarımızın müşterilerimizin gözünde  şirketimize sağladığı  güvenin bizi marka yapacağının bilinciyle hizmetlerimizi çeşitlendirerek ve geliştirerek ilkelerimizden ödün vermeden  hizmet vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz....

Tüm vinç ihtiyaçlarınız ve fiyat teklifi almak için şimdi bize ulaşın